ZAŁADUNEK ELOFLEX DO SAMOCHODU

Jednym z najczęściej zadawanych pytań od naszych użytkowników jest prośba o porady w kwestii wygodnego sposobu załadunku wózka Eloflex do samochodu. Odpowiedzi na to pytanie mogą się różnić w zależności od konkretnych modeli samochodów i preferencji użytkownika. Poniżej podsumowaliśmy cztery najpopularniejsze metody w oparciu o opinie i wskazówki naszych użytkowników.

PODNIESIENIE I ZAŁADUNEK DO POJAZDU

Najpopularniejszą metodą jest po prostu złożenie wózka Eloflex, jego podniesienie i umieszczenie w samochodzie. Większość użytkowników opracowuje własne techniki, w zależności od modelu samochodu i wysokości bagażnika, a także siły fizycznej. Poniżej przedstawiamy dwa warianty często stosowane przez wiele osób. Metody te minimalnie obciążają plecy dzięki wykorzystaniu mięśni nóg podczas podnoszenia. 

Opcja 1.
Najlepsza i najwygodniejsza metoda dla osób o standardowym wzroście. Przytrzymaj rurki przedniego koła i dociśnij miękką część fotela do ciała, aby zapewnić pewny chwyt.

Opcja 2.
Metoda z niższym chwytem dla niższych osób. Wykorzystaj kółka do przetoczenia wózka do bagażnika samochodu, pamiętając o tym, że przed podniesieniem należy włączyć „wolne koło” w wózku.

PODWAŻANIE

Być może najlepszym sposobem na załadowanie wózka Eloflex jest użycie dźwigni. W ten sposób nie trzeba podnosić więcej niż jedną trzecią masy wózka Eloflex. Technika ta wymaga jednak posiadania samochodu kombi oraz tego, by wysokość krawędzi bagażnika nie przekraczała 55 cm. Opiera się również na wykorzystaniu urządzeń zapobiegających wywróceniu podczas załadunku.

Z POMOCĄ RAMPY ZAŁADUNKOWEJ

Rampa załadunkowa jest cennym narzędziem do bezpiecznego załadunku wózka Eloflex do samochodu, zwłaszcza jeśli podnoszenie ciężkich przedmiotów stanowi dla Ciebie wyzwanie. Możesz wjechać na rampę wózkiem Eloflex w pozycji złożonej, korzystając z silników wózka. Istnieje wiele różnych rodzajów ramp: długie, krótkie, szerokie i wąskie.... Eloflex oferuje dwa różne modele ramp, które można znaleźć w naszej sekcji akcesoriów. Na poniższym obrazku przedstawiamy rozwiązanie przesłane nam przez jednego z naszych użytkowników, które sprawdziło się całkiem nieźle.

Z POMOCĄ PODNOŚNIKA

Wygodniejszym, lecz nieco droższym rozwiązaniem jest zainstalowanie w bagażniku samochodu podnośnika, który ułatwi załadunek wózka Eloflex. Jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli użytkownik porusza się na wózku inwalidzkim i chce mieć możliwość samodzielnego przewożenia urządzenia Eloflex w samochodzie. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań i modeli podnośników, lecz biorąc pod uwagę kompaktową, lekką konstrukcję Eloflex, często wystarczy dość prosty podnośnik. W celu uzyskania dalszych informacji i wskazówek zalecamy skontaktowanie się z najbliższą firmą zajmującą się montażem akcesoriów samochodowych.

Slideshow Items

  • Optymalizacja ładowania

    Jak najlepiej ładować Eloflex? Dowiedz się, jak wydłużyć żywotność akumulatorów i zwiększyć zasięg.

  • Zabierz Eloflex na pokład samolotu

    Elektryczne wózki inwalidzkie Eloflex spełniają wszystkie wymagania IATA dotyczące podróży lotniczych. W tym miejscu znajdziesz informacje i wskazówki dotyczące podróży lotniczej, a także jakie dokumentu musisz ze sobą zabrać na pokład samolotu.

  • Konserwacja produktów Eloflex

    Nie musisz wysyłać swojego wózka Eloflex do serwisu, jednak dobrym sposobem na przedłużenie jego żywotności jest samodzielna konserwacja zgodnie z naszymi wskazówkami i instrukcjami.