OPTYMALIZACJA ŁADOWANIA

Zastanawiasz się, jak najlepiej naładować Eloflex? Dowiedz się, jak wydłużyć żywotność akumulatorów i zwiększyć zasięg jazdy.

JAK ŁADOWAĆ

Najpierw wyłącz swój wózek Eloflex (wszystkie lampki na joysticku powinny być wyłączone). Należy używać wyłącznie oryginalnych ładowarek Eloflex.

Podłącz ładowarkę do gniazda z przodu joysticka i upewnij się, że styki są prawidłowo wyrównane. Następnie podłącz kabel zasilający ładowarki do gniazdka elektrycznego.

Stan ładowania jest wskazywany przez diodę ładowarki. Czerwona dioda wskazuje, że trwa ładowanie. Po około trzech godzinach akumulatory są naładowane w 90%. Można teraz ponownie korzystać z wózka inwalidzkiego.

Po 5-8 godzinach dioda ładowarki zaświeci się na zielono, wskazując, że akumulatory są w pełni naładowane. Podczas ładowania ładowarka nagrzewa się, co jest całkowicie normalne.

Aby uzyskać maksymalną żywotność akumulatorów, ładowanie należy przeprowadzać przez około pięć godzin, gdy pasek wskaźnika akumulatora na joysticku zmniejszy się do jednej trzeciej (gdy znikną trzy diody).

Regularne ładowanie konserwacyjne nie szkodzi akumulatorom. Aby jednak zapewnić maksymalną żywotność akumulatora, zalecamy odłączenie ładowarki, gdy akumulator osiągnie pełną pojemność. 

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE ŁADOWANIA

Jakiego typu akumulatory są używane w moim Eloflexie?
Eloflex wyposażony jest w dwa szczelne akumulatory litowo-jonowe, każdy o pojemności 240 Wh (24 V / 10 Ah). Specyfikację konkretnego modelu można znaleźć w szczegółach produktu.

Jak często mogę ładować swój Eloflex?
Możesz ładować go tak często, jak chcesz. Nie da się przeładować akumulatora, a po jego pełnym naładowaniu ładowarka automatycznie przechodzi w tryb oszczędzania energii.

Jak często należy ładować akumulator?
Aby utrzymać maksymalną wydajność, naładuj akumulator, gdy jej pojemność spadnie do jednej trzeciej (zaświecą się dwie kontrolki). Częstsze ładowanie nie spowoduje uszkodzenia akumulatora.

Jak długo trwa ładowanie akumulatora?
Naładowanie rozładowanego akumulatora przed ponownym użyciem wózka zajmuje zwykle około 3 godzin.

Czy mogę ładować akumulator, gdy jest zimno?
Tak, akumulator można ładować w temperaturach do minus 10 stopni. Jednak w przypadku ładowania w temperaturze poniżej -10°C akumulatory mogą nie osiągnąć pełnej sprawności.

Czy zasięg jazdy jest ograniczony, jeśli na zewnątrz jest zimno?
Tak, korzystanie z produktów Eloflex w temperaturach poniżej zera może zmniejszyć ich zasięg. Przy minus 10 stopniach zasięg może zmniejszyć się nawet o 50%.

Slideshow Items

  • Zabierz Eloflex na pokład samolotu

    Elektryczne wózki inwalidzkie Eloflex spełniają wszystkie wymagania IATA dotyczące podróży lotniczych. W tym miejscu znajdziesz informacje i wskazówki dotyczące podróży lotniczej, a także jakie dokumentu musisz ze sobą zabrać na pokład samolotu.

  • Załadunek Eloflex do samochodu

    Jednym z najczęstszych pytań, które otrzymujemy od naszych użytkowników, jest prośba o wskazówki prostego załadunku wózka Eloflex do samochodu. Poniżej zebraliśmy najczęściej stosowane metody.

  • Konserwacja produktów Eloflex

    Nie musisz wysyłać swojego wózka Eloflex do serwisu, jednak dobrym sposobem na przedłużenie jego żywotności jest samodzielna konserwacja zgodnie z naszymi wskazówkami i instrukcjami.